slide 1 slide 2 slide 3

Zgromadzenie (2)

 

Założyciel Błogosławiony Edmund Bojanowski sam ułożył dla swego Zgromadzenia regułę, zatwierdzoną w grudniu w 1866 przez arcybiskupa Mieczysława Ledóchowskiego. Jej myślą przewodnią była służba ludowi wiejskiemu, płynąca z miłości do Chrystusa za przykładem Maryi, Służebnicy Pańskiej.
Charyzmat założyciela okazał się niezwykle dynamiczny. Mimo trudnych warunków politycznych, Zgromadzenie rozwinęło się w cztery samodzielne rodziny zakonne, działające w różnych krajach. Opatrzność Boża, której tak bardzo zaufał, czuwała nad dziełem, powodując rozwój Zgromadzenia w każdej sytuacji dla dobra Kościoła.  

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej zawdzięcza swój początek Błogosławionemu Edmundowi Bojanowskiemu.
Charyzmat, jakim został obdarzony przez Boga założyciel, to początek Zgromadzenia. Jego wrażliwość na opuszczone, biedne dzieci i chorych, sprawiła, iż szukał sposobu rozwiązania tych problemów. Polska znajdowała się wówczas pod zaborami. Wiara Bojanowskiego w Opatrzność Bożą sprawiła, iż nie ustawał w szukaniu środków finansowych, a przede wszystkim ofiarnych dusz, które podjęłyby pracę wśród dzieci i chorych. Wiejska chata Franciszki Przewoźnej w Podrzeczu, w okolicach rodzinnego Grabonoga na terenie Wielkiego Księstwa Poznańskiego, staje się pierwszym przytułkiem dla dzieci, zaś trzy pobożne dziewczęta, to pierwsze wychowawczynie i opiekunki biednych, zaniedbanych i osamotnionych po zbierającej swoje żniwo epidemii cholery.

 

Poniżej dostępne są linki do stron internetowych naszego Zgromadzenia do strony prowincji łódzkiej i strony naszego Domu Generalnego.

http://www.sluzebniczki-lodz.pl/

http://www.sluzebniczkinmp.pl/

 

 
Powered by Joomla!®. Designed by: templates joomla celebrity search Valid XHTML and CSS.