slide 1 slide 2 slide 3

UWAGA!

Z 1 grudnia się zmienia nazwa witryny z dommalychdzieci.pl na domzyciainadziei.pl


 

Urodził się 14 listopada 1814 roku, syn wielkopolskiej ziemi, wielki patriota, pedagog i literat - świecki apostoł polskiego ludu.
Wychował się w ziemiańskiej rodzinie polskiej o głębokiej religijności i tradycjach patriotycznych.
 

 

Kliknij, aby zamknąć Sam słabego zdrowia, starał się maksymalnie wykorzystać swe talenty i dary duchowe, by służyć ochronie wartości religijnych, narodowych i ludzkich w naszej podzielonej przez zaborców Ojczyźnie.
Dzięki swej wrażliwości i otwartości na potrzeby człowieka, szczególnie najsłabszego i najbiedniejszego - dziecka, chorego, ubogiego - potrafił je odczytać i wielkodusznie na nie odpowiedzieć.
Podejmował różne i nicjatywy, tworząc między innymi czytelnie wiejskie i ochronki. Potrafił zapalić do posługi miłości innych, zakładając 3 maja 1850 roku Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Maryi Panny.
Zmarł 7 sierpnia 1871 roku w Górce duchownej w pobliżu Leszna. Grób jego znajduje się w kaplicy Domu Generalnego Sióstr Służebniczek Wielkopolskich* w Luboniu koło Poznania.
* - (Służebniczki NMP działają obecnie jako cztery rodziny zakonne: Wielkopolskie, Starowiejskie, Śląskie i Dębickie)

Modlitwa o uproszenie łaski za przyczyną błogosławionego Edmunda Bojanowskiego

Boże, Ojcze Niebieski, dawco i źródło wszelkiego dobra, proszę Cię za wstawiennictwem błogosławionego Edmunda, który całym sercem Cię miłował, w Tobie bezgranicznie pokładał nadzieję i niczego w swym życiu Ci nie odmówił, o udzielenie mi łaski...
Ufając w pośrednictwo Niepokalanej Służebnicy Pańskiej, błagam, by sługa Twój Edmund, opiekun dzieci, ubogich i chorych, stał się dla Ludu Bożego świętym orędownikiem we wszystkich jego potrzebach. Amen.

Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwałą Ojcu...
Powered by Joomla!®. Designed by: templates joomla celebrity search Valid XHTML and CSS.